ECOTUNING

 

Ecotuning je úprava softwaru řídící jednotky motoru za účelem snížení spotřeby paliva
 

Přenastavením hodnot důležitých pro chod motoru (množství paliva, úhly předstihu, směšovací poměr, množství vzduchu, ...) se docílí, že provoz motoru pohybuje v oblastech s nižší měrnou spotřebou .

Ve většině případů dochází, jako vedlejší efekt, i ke zvýšení kroutícího momentu a výkonu, díky posunutí provozního režimu motoru do oblasti s vyšším měrným výkonem, i když ne o tolik jako u úprav zaměřených pouze na zvýšení motoru.

Po úpravě jsou zachovány emisní hodnoty v rámci tolerance výrobce, totéž platí i o životnosti motoru.


 

Na základě zkušeností našich zákazníků s produktem ecotuning můžeme potvrdit skutečné spotřeby paliva v rozmezí 10 - 15 % v závislosti na způsobu provozu vozidla.


 

Jak to probíhá

Stejně jako u chiptuningu za účelem zvýšení výkonu, se načtenou originální data z řídící jednotky motoru, v těchto datech se změní nastavení hodnot  důležitých pro chod motoru za účelem dosažení nižší měrné spotřeby, po provedení kontroly a zpočítání tzv. kontrolních součtů se nahraje upravený program zpět do řídící jednotky. Po provedení úpravy je provedena kontrola diagnostiky motoru.


 

Záruky

na funkčnost upraveného sofwaru poskytujeme záruku po dobu životnosti vozidla

originální verzi sw. zálohujeme, tudíž je možno ji kdykoli nahrát zpět do řídící jednotky motoru

poskytujeme 7 denní lhůtu na vyzkoušení, nebudete-li s úpravou spokojeni odečteme si pouze náklady na montáž a vrátíme Vám Vaše peníze
 


 

Doporučení

používejte pouze výrobcem motoru předepsané palivo nebo kvalitnější

 

používejte pouze kvalitní motorové oleje a dodržujte interval výměny oleje a  filtrů